Tento cvik důkladně protáhne hýždě. Provádějte před a po každým Vaším fyzickým cvičením, sportem (běh, kolo, turistika..).
Pokud cvik budete provádět pravidelně, předejdete tak přetížení hýžďového svalu, kolene, kyčlí, bolestem zad, beder, křížokyčelní oblasti.
Cvičte při léčbě bolestí v oblasti pánve, při bolestech beder, kyčle a kolene.
Jak na to?
- klekněte si
- zkřižte nohy přes sebe, koleno tiskněte na koleno
- rozevřete bérce a do prostoru mezi kotníky si začněte sedat
- běžte pánví tak nízko, jak Vám kolena i kyčle dovolí
- pokud si dokážete sednout mezi paty, dbejte na to, abyste seděli na obou sedacích hrbolech a páteř byla při tom napřímená
Více na: https://fyzioklinika.cz/navody-na-cviceni/jogova-pozice-kravy-gomukhasana
https://fyzioklinika.cz/navody-na-cviceni/protazeni-hyzdi-vsede
https://www.fyzioklinika.cz/clanky-o-zdravi/problematika-posilovani
Doporučujeme: Cviky prezentované na našich webových stránkách jsou připraveny a prezentovány univerzitně vzdělanými fyzioterapeuty. Jednotlivé cviky provádějte pouze v případě, že jste si vědomi konkrétní příčiny problému (symptomů) svého zdravotního stavu. V případě nejasností kontaktujte fyzioterapeuta, nebo rehabilitačního lékaře. Některé cviky Vám při špatném výběru mohou zdravotní stav zhoršit!