Ungdomsbedriftslærer, Tom Erik Hjemmen fra Sogn vgs i Oslo, har gjennom deltagelse i Interreg-prosjektet SE UT! laget en digital historie om sin hverdag som UB-lærer.
Prosjektet SE UT! (Samarbeid for Entreprenørskap i Utdanningen!) er et Interreg-prosjekt der Ungt Entreprenørskap Oslo, UE Østfold, Ungt Företaksamhet Fyrbodal og Ungt Företaksamhet Gøteborgregionen samarbeider.
I løpet av perioden 2010 -- 2013 skal disse organisasjonene sammen med utvalgte skoler og lærere utvikle modeller for entreprenørskap i både videregående skole og på høyere utdanning. Gjennom nettverk og erfaringsutbytte mellom de ulike regionene, skoler og lærere skal vi utvikle:
- modeller for hvordan man kan arbeide med entreprenørskap i yrkesfag.
- modeller for å utdanne lærere på lærerhøyskolene i hvordan man kan arbeide med entreprenørskap i grunnskolen.
Denne måten å fortelle historier på lærte ansatte i Ungt Entreprenørskap på kurs i digital historiefortelling hos Jazzmontør AS. De påtar seg oppdrag . Hvis du ønsker å vite mer så sjekk www.jazzmontor.no eller kontakt dem på
[email protected].