Где искать: по сайтам Запорожской области, статьи, видео ролики
пример: покупка автомобиля в Запорожье
Всупереч усім колізіям, аграрна продукція України залишається популярною на світовому ринку. Цього року особливо відзначився Китай, збільшивши обсяг закупівель на 85%.
Що ж нам демонструє сучасний ринок і які перспективи очікують аграріїв.
Наразі налагоджено збут таких товарів:
В основній масі експортуємо сировину, хоча значну частку займають і готові продукти (олія, цукор, масло). На третьому місці - с/г відходи, хоча у нас є технології для їх безпечної та ефективної переробки на території України. Наприклад, той же соєвий шрот — один з обов'язкових компонентів рецептури кормових гранул для тварин. Також с/г відходи потрібні для виготовлення паливних пеллет із сортів деревини, які в чистому вигляді не гранулюються. Зовсім не важко налагодити переробку своїх відходів прямо на господарстві й отримувати значно більший прибуток від продажу гранул.
Нам взагалі варто переходити від продажу сировини до експорту готового продукту. Якщо наша техніка і не витримує конкуренції на ринку ЄС, то, наприклад, паливні пеллети користуються попитом. А на ринках Африки Україна здатна достойно представити себе і більш технологічними товарами.
ТОП-3 очолюють такі країни:
Нагадаємо, що при підрахунках використовувались дані за 9 місяців. Тобто до кінця року ці суми ще зростуть, але, швидше за все, розклад сил вже не зміниться.
ТОП-3 - масштабні покупці, але 90% всього експорту традиційно припадає на:
Експерти вважають, що с/г виробникам також варто розглянути можливості експорту у США, Мексику та Канаду.
Якщо ви раніше не працювали на експорт через страх конкуренції чи не мали інформації, яким країнам можна пропонувати свій продукт, прийшов час вийти на новий рівень. Тепер ви знаєте перелік країн, які радо імпортують наші товари, а отже проблем зі збутом і оформленням документів не буде. Дорога вже прокладена, залишилось тільки навчитися по ній їздити.